Rajčata plněná pastou z baklažánů

Plod z baklažánu opečeme na plotýnce sporáku (přidržujeme ho za stopku a stále otáčíme) a opatrně sloupneme. Potom rozkrojíme, zbavíme semen, rozkrájíme nadrobno a v míse dřevěným…

Plod z baklažánu opečeme na plotýnce sporáku (přidržujeme ho za stopku a stále otáčíme) a opatrně sloupneme. Potom rozkrojíme, zbavíme semen, rozkrájíme nadrobno a v míse dřevěným nožem rozetřeme na kaši. Za stálého míchání přidáváme do směsi olej. Nakonec osolíme, okořeníme mletým pepřem a vmícháme oloupanou, jemně sekanou nebo strouhanou cibuli a prolisovaný česnek. Podle chuti můžeme přikyselit citrónovou šťávou. Opláchnutá rajčata seřízneme, vnitřky vydlabeme a naplníme směsí baklažánu. Klademe na oprané listy hlávkového salátu pokapané citrónovou šťávou a ozdobíme kouskem petrželky. Pastou z baklažánů můžeme též potírat plátky bílé veky.

Složení

200 g baklažánu, 40 g cibule, sůl, mletý pepř, 80 g oleje, 1 citrón, 4 tvrdá rajčata, 1 stroužek česneku, 1 hlávka salátu, petrželka Velmi chutný předkrm, pocházející z balkánských zemí, kde je oblíben po mnoho generací. Baklažán obsahuje asi stejné množství vitaminu C jako jablka 1 porce = 515 kJ (123 kcal)
ico admin | ico 22. června 09, 17:06

Čtenáři vytvořená diskuse

Komentáře nejsou povolené